Monthly Archives: Серпень 2016

За неправомірне приховування інформації заступниця мера Херсону притягнута до відповідальності

Запобігти ганебний вчинок чиновниці мало б більш уважне ставлення до українського законодавства, зокрема до Закона про доступ до публічної інформації, який діє вже більше 5 років.

Саме стаття 6 цього закону передбачає заборону обмеження доступу до інформації про розпорядження бюджетними коштами, майном, до копій відповідних документів, умов отримання цих коштів чи майна, заборону приховування даних фізичних та юридичних осіб, які отримали кошти або майно у розпорядження.

Оприлюднено перелік районних установ освіти, які у своїй діяльності користуються російськими поштовими серверами

Громадська організація “Поряд з вами” оприлюднила перелік районних установ освіти, які у своїй діяльності використовують російські поштові сервіси. Про це повідомляє Інформаційне агентство “Поряд з вами” з посиланням на керівника громадської організації Олексу Ярославцева.

За словам пана Олекси, фахівці організації провели моніторинг близько 460 українських управлінь та відділів освіти, під час якого виявили понад півсотні установ, що використовують у своїй діяльності російські електронні поштові системи.

“Небезпека використання саме російських систем, зокрема mail.ru дуже серьозна. Перш за все, це розташування поштових серверів і, виходить, добровільне передання українськими чиновниками всієї інформації, що надходить цими засобами комунікації в російську службу безпеки. Якщо навіть не брати до уваги постанови кабміну від 2002, 2011, 2015 років з приводу організації поштових адрес українських органів влади, існує закон, який передбачає діяльність чиновників лише в межах повноважень, передбачених законом. Тобто, маємо або службову недбалість, або злочин.